Praca zdalna? kilka rad jak poprawić swoją efektywność !

2020-04-08

Jak poprawić swoją efektywność podczas pracy zdalnej ?

 

Niektóre osoby najefektywniej pracują rano inne późno w nocy. Aby sprawdzić w jakim rytmie działa twój organizm, przeprowadź mały test, a mianowicie jeśli specyfika Twojej pracy na to pozwala spróbuj pracować o różnych porach. Przez kilka kolejnych dni działaj o różnych godzinach - wcześnie rano, około południa, po południu i wieczorem. Dzięki temu sprawdzisz  jaka pora pracy jest dla ciebie najodpowiedniejsza. 

Zaczynaj pracę o tej samej porze !

 

Gdy odkryjesz jakie godziny pracy są optymalne dla Twojego organizmu staraj się zaczynać pracę codziennie o tej samej porze. Dzięki temu będziesz działał w stałym rytmie szybko się do niego przyzwyczaisz i będziesz gotowy do działania na wysokich obrotach.

Wyłącz wszystkie rozpraszacze

 

Dla osób rozpoczynających przygodę z pracą zdalną, dużym problemem są rozpraszacze portale społecznościowe,  serwisy informacyjne, Jeżeli ograniczysz takie bodźce zwiększysz swoją efektywność i skrócisz czas wykonania zadań i czynności. Zaplanuj swoje działania zrób listę wszystkich zadań do wykonania na każdy dzień, co pozwoli zachować ład i porządek podczas wykonywania obowiązków służbowych. 

Do góry